SLIMSPEC

המונח "צלוליט" מתאר תופעה הנפוצה בעיקר בנשים, והיכולה להופיע אצל עד כ-90% מהן בתקופה שלאחר גיל ההתבגרות.
מאפייניו החיצוניים של הצלוליט הינם מיקום (האיזור התחתון של הישבנים, איזור חיצוני ואחורי של הירכיים והמותניים), גושיות הריקמה ויובש ורפיסות של העור.
למרות שצלוליט אינה מוגדרת כתופעה פתולוגית, היא מהווה בעיה אסתטית שקשה להשלים עמה ברמה הקוסמטית, ועשויה לגרום לבעיות פסיכולוגיות וירידה בערך העצמי.
צלוליט מתפתח כתוצאה מהיחלשות וירידה בעובי של רקמת החיבור המצויה במחיצות שבין תאי השומן, ובין תאי השומן לעור. הסיבים האלסטיים האחראים על חוזק רקמת החיבור פוחתים. היות והמחיצות ברקמת השומן התת-עורי בנשים הינן לעיתים קרובות מתוחות מאוד ועומדות במאונך לפני העור, כאשר עולה גודלם של תאי השומן התת-עורי אין ביכולתן של המחיצות הניצבות להחזיקם במקומם. יתרה מזאת, תאי השומן בהיותם תפוחים מפעילים לחץ לכוון הדרמיס והאפידרמיס, עובדה המתבטאת ויזואלית כגומות על פני העור (צלוליט). בנוסף – מחיצות אלה שהפכו למאוד נוקשות ובלתי- אלסטיות במידה רבה אינן מסוגלות להכיל את עליית הנפח ברקמת החיבור התת-עורית, עובדה המגבירה את תופעת הגומתיות העורית.
גורמים חשובים נוספים המשפיעים על יצירת צלוליט הינם הידרדרות במצב כלי הדם העוריים (שינוי במסתם העורקיקי הקדם-נימי), המביאה להיווצרות בצקת וחוסר בחמצן ברקמה, בד בבד עם ניוון המחיצות.
תהליכים דלקתיים כרוניים הכוללים הסננה מפושטת מקרופאגים ולימפוציטים במחיצות הפיברוטיות גם הם נוטלים חלק בהיווצרות הצלוליט.
זמן ומאמץ מרובים מושקעים בחיפוש אחר טיפול אופטימלי לבעיה אסתטית זו. יונטופורזיס, אולטרסאונד, תרמותרפיה, פרסותרפיה (מעיסוי פנאומטי לכוון הסירקולציה), ניקוז לימפטי (טכניקת עיסוי שנועדה לגרות זרימה לימפטית), אלקטרו-ליפופורזיס (שימוש בזרם חשמלי בעל תדר נמוך) – כל שיטות אלה נוסו, ועדיין אף לא אחת מהן מספקת פתרון יעיל לבעיה.

חברת מדיספק בע"מ, חברה בין-לאומית ידועה ומוערכת מאוד בתחום המכשור הרפואי, המתמחה זה שנים רבות בתחום פיתוח מכשור רפואי המבוסס על טכנולוגיית גלי הלם, פיתחה את ה- SLIMSPEC – מכשיר לטיפול אסתטי, קומפקטי וידידותי למשתמש. המכשיר מבוסס על טכנולוגיית גלים רדיאלים, ופועל בשיטה לא חודרנית. טכנולוגיה זו של הגלים הרדיאליים מוכרת מתחום הפיזיותרפיה, הכירופרקטיקה, השיקום ורפואת ספורט.  הגלים הינם גלים מכאניים בתדר נמוך אשר חודרים לשכבה העליונה של העור ומתפזרים בצורה לא ממוקדת אל כל שטח ועומק הצלוליט (עד 8 מ"מ).  
בהסתמך על מאמרים מדעיים כ-66% מהמטופלות צפויות להראות שיפור ויזואלי במצב הצלוליט.  כמו כן צפויה עליה בגמישות העור שתנוע בין 74% שיפור בסיום הטיפול ל- 95% שיפור 3 ח' מסיום הטיפול ו-105% כ-6 ח' מסיומו.

 

צילומי "לפני ואחרי" שלהלן מדגימים את השפעת ה – SLIMSPEC בעקבות מספר טיפולים:

 


הצילומים של מטופלות אלה של ה- SLIMSPEC מדגימים שיפור ניכר הן ברמת הצלוליט והן במוצקות העור בעקבות הטיפול, הניכרת כבר לאחר מספר טיפולים. הפרוטוקול הטיפולי המומלץ בדרך כלל הינו שנים עשר ביקורים הפרושים על פני ששה שבועות רצופים. מומלץ לבצע טיפול תחזוקתי אחת לשלושה חודשים לשם שימור אופטימלי של האפקט האנטי-צלוליטי.
שילוב טיפולי בין SLIMSPEC ו-SlimCream , קרם שפותח במיוחד עבור חברת מדיספק ואשר מכיל חומרים פעילים נוגדי צלוליט, כמו גם טיפול ב-SLIMSPEC בלבד, מגבירים זרימת דם באזור המטופל (מתבטא לעיתים באודם עקב ריכוז מוגבר של דם באזור המטופל), גורם לעיסוי לימפטי עמוק ויעיל, מנרמל את המטבוליזם ומפחית את מידת הבצקת בתאי השומן, כמו גם מגביר יצירת רקמת- חיבור בשלד התומך של העור. כל מנגנונים טיפוליים אלה במשולב מביאים לשיפור מדהים במראה העור המטופל.